KIEROWCA CIĘŻARÓWKI STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W DRZEWO

Zgodnie z alertami synoptyków, w nocy i nad ranem w wielu regionach naszego kraju temperatura spada poniżej 0 stopni i na drogach pojawia się oblodzenie. Zanim na drogi wyjadą pługi i piaskarki, kierowcy muszą bardzo uważać, by nie wpaść w poślizg.

Niestety takiej sytuacji nie uniknął kierowca ciężarowego MAN-a, który na drodze wojewódzkiej 437 w miejscowości Koszkowo (powiat gostyński), nagle zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w drzewo. Mokra jezdnia w nocy zamieniła się w „lodowisko” i najprawdopodobniej ten fakt przyczynił się do tego, że kierujący stracił panowanie nad pojazdem.

Siła uderzenia była tak duża, że mężczyzna został zakleszczony w kabinie i dopiero akcja strażaków z użyciem specjalistycznego sprzętu pozwoliła utorować drogę ratownikom medycznym, którzy wyciągnęli go na zewnątrz. Na szczęście kierowca był przytomny, niemniej został przewieziony do szpitala na specjalistyczne badania.

Policjanci ustalili, że kierujący był trzeźwy, ale za niedostosowanie prędkości do panujących warunków ukarali go mandatem w wysokości 300 zł.

 

Źródło: KP PSP Gostyń