KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZASŁABŁ ZA KIEROWNICĄ – RATOWALI GO POLICJANCI

Mało jest chyba kierowców, których cieszyłby widok patrolu policji, gdyż zazwyczaj jest to zapowiedź kontroli, a nierzadko i początek problemów. Jednak, jak pokazuje zdarzenie, które miało miejsce w Legnicy sytuacja potrafi wyglądać diametralnie inaczej.

Funkcjonariusze podjechali do zestawu, który zatrzymał się na pasie zjazdowym i rzeczywiście podjęli rutynowe działania, by sprawdzić, jaki jest powód zatrzymania ciężarówki w tym miejscu. Okazało się jednak, że kierujący ma problemy ze zdrowiem. Mężczyzna jedynie zdążył oświadczyć, że bardzo źle się czuje, po czym jego głowa osunęła się na kierownicę. Policjanci natychmiast wyciągnęli go z kabiny, by udzielić niezbędnej pomocy przedmedycznej, jednocześnie wzywając pogotowie, które zabrało go do szpitala.

Jak się okazało, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i błyskawicznej pomocy, 40-letni kierowca może mówić o wielkim szczęściu, gdyż jego stan zagrażał życiu i zdrowiu.
Po tym, jak mężczyzna został zabrany przez pogotowie, funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd a następnie powiadomili o wszystkim właściciela, który zabezpieczył samochód.

 

Źródło: KMP Legnica