KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZAMIESZANY W KRADZIEŻ SŁODYCZY WARTYCH OK. 50 TYS. ZŁ

Ciągnik wraz z naczepą zatrzymany przez krakowskich policjantów do kontroli, załadowany był paletami z produktami spożywczymi branży cukierniczej. Wcześniej mieli oni informacje, że w jednym z podkrakowskich przedsiębiorstw cukierniczych może dochodzić do kradzieży. I tak w istocie było, a transport został  zorganizowany na podstawie sfałszowanego dokumentu przewozowego (wydanego na innego odbiorcę i inny asortyment).

Śledczy ustalili, że złodzieje bardzo szczegółowo zaplanowali kradzież. Każdy ze sprawców miał do wykonania określone zadanie. Sprawcy wcześniej systematycznie, odkładali z linii produkcyjnej palety z towarem, który miał wyjechać z firmy na „lewych” papierach. Przygotowany w ten sposób ładunek pracownicy następnie załadowali do naczepy ciężarówki pod pozorem realizacji legalnego transportu, a pomagał im w tym kierowcy ciężarówki, na co dzień współpracującego z pokrzywdzoną firmą.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sześciu podejrzanym zarzutów dokonania wspólnie i w porozumieniu szczególnie zuchwałej kradzieży produktów spożywczych o łącznej wartości około 50 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja Małopolska