WJECHAŁ NA ZAKAZ, NIE UŻYWAŁ TACHOGRAFU, A CIĘŻARÓWKA BYŁA W FATALNYM STANIE

Raz na jakiś czas funkcjonariuszom ITD trafia się swoista kumulacja wykroczeń i wykrytych usterek.  I tak właśnie było w miejscowości Grzmiąca w powiecie wałbrzyskim gdzie wspólny patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz wałbrzyskiej policji zatrzymał do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego przewożącego kruszywo. W tym przypadku niejako kierujący sam prosił się o kłopoty ponieważ przejeżdżając przez miejscowość naruszył zakaz ruchu pojazdów o określonym tonażu, co wcześniej do służb zgłaszali mieszkańcy iż kierowcy ciężarówek nagminnie ignorują znaki.

W czasie kontroli okazało się, że kierowca nie używał tachografu, który de facto od przeszło 5 lat nie był legalizowany, a dalsza kontrola wykazała fatalny stan techniczny pojazdu – między innymi opony były tak zużyte, że wystawały z nich druty.

Konsekwencje kontroli były łatwe do przewidzenia – zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukaranie kierowcy mandatami karnymi. Wobec przewoźnika wszczęte zostanie administracyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

 

Źródło: WITD Wrocław