Z HISZPANII W TRANSPORTACH WARZYW PRZEMYCALI NARKOTYKI

Po raz kolejny okazało się, że współpraca służb na poziomie międzynarodowym przynosi wymierne efekty. Tym razem funkcjonariusze z Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig Fachkommissariat Organisierte Kryminalitat oraz policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na trop grupy zajmującej się nielegalnym procederem.

Członkowie gangu przemycali środki odurzające z Hiszpanii do innych krajów Unii Europejskiej, w tym do Polski. Polsko-niemieckie służby połączyły siły i w efekcie ich współpracy już po kilkunastu dniach przeprowadzono pierwsze uderzenie. Wówczas to, jeszcze pod koniec minionego roku policjanci niemieccy zatrzymali mężczyznę i przejęli ponad 60 kg marihuany, która najprawdopodobniej miała trafić na rynek niemiecki.

Kolejny atak nastąpił z początkiem lutego, kiedy to funkcjonariusze niemieccy, przy wsparciu policjantów CBŚP, przejęli w okolicach Hamburga 143 kg marihuany oraz 50 kg haszyszu. Nielegalny towar ukryty był w naczepie samochodu ciężarowego w skrzyniach z pomidorami. Jak wynika z ustaleń policjantów, narkotyki zostały przewiezione z Hiszpanii do Niemiec, skąd miały trafić na teren Skandynawii. Podczas akcji zatrzymano 3 obywateli Polski, w tym kierowcę zestawu, mężczyznę podejrzanego o zorganizowanie tego procederu oraz podejrzanego o udział w gangu. Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani.

Źródło: CBŚP