WJECHAŁ CIĘŻARÓWKĄ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE – 3 POJAZDY USZKODZONE

O tym, że na świetle czerwonym na skrzyżowanie się nie wjeżdża, wie każdy kierowca. Trochę gorzej wygląda sytuacja z tzw. późnym żółtym, bo tu już kierujący różnie do tego podchodzą. Tym bardziej, że przepisy mówią, iż gdy zapali się światło tego koloru kierowca powinien się zatrzymać… chyba że pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie można tego zrobić bez gwałtownego hamowania. No i tu otwiera się swoista „furtka”.

Najprawdopodobniej to właśnie z niej skorzystał kierowca Scanii, który w Lęborku nie dostosował się do wskazań sygnalizatora i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. To spowodowało, że zderzył się z prawidłowo jadącym Fordem, który jechał z przeciwnej strony i skręcał w lewo. Elementy, które w wyniku zderzenia odpadły od ciężarówki uszkodziły również jadące za nim Volvo. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń, ale uszkodzeniom uległy wszystkie pojazdy. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od Scanii i Forda oraz poddali kierowców badaniu alkotestem. Wszyscy byli trzeźwi.

Kierowca ciężarówki, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł, a na jego konto wpłynęły punkty karne.

 

Źródło: KPP Lębork