XI SEMINARIUM TURYSTYCZNO-TRANSPORTOWE W KRAKOWIE ZA NAMI

Pandemia zdaje się powoli odpuszczać do kalendarza imprez wracają stałem wydarzenia, jak choćby krakowskie seminarium.

Widać jednak wyraźnie, że branża turystyczna nadal znajduje się w zapaści, ale podejmowane są działania, by jak najszybciej o tym trudnym czasie zapomnieć i dlatego na tegorocznym spotkaniu  prezentowane tematy były naprawdę ciekawe i można powiedzieć, że powiało lekkim optymizmem.

Inspektorzy z ITD przypomnieli o nowych przepisach i sankcjach przy manipulowaniu w tachografach (utrata prawa jazdy na 3 miesiące), podali nowe stawki mandatów i najczęstsze przykłady naginania i łamania przepisów oraz omówili po krótce pakiet mobilności.

Przybliżono też aspekty podatku VAT w czasie pandemii w Unii Europejskiej oraz tematy związane z oddelegowaniem pracowników i kabotażu występującego w transporcie pasażerskim.

Była również mowa o organizacji odpraw transferów autokarowych na terenie podkrakowskiego lotniska Balice oraz obsługi transportowej ruchu turystycznego w Grodzie Kraka.

Wypada mieć nadzieję, że kolejne seminarium odbędzie się w zdecydowanie innej atmosferze, bo transport jak by nie patrzeć cały czas ewaluuje.