ZATRZYMANE DOWODY REJESTRACYJNE ZA BRAK TARCZ HAMULCOWYCH

Wiadomo, jak ważną rolę w pojeździe odgrywają hamulce, o ile są oczywiście sprawne i kompletne. Ale jak pokazały ostatnie kontrole ITD nie zawsze tak to wygląda.

Najpierw funkcjonariusze ITD na drodze S 52 w Cieszynie zatrzymali do skontrolowania pojazd na serbskich numerach rejestracyjnych. Kontrolując stan ogumienia oraz układu hamulcowego inspektor sprawdzał każde z kół i stwierdził, że jedno z kół naczepy nie posiada w ogóle tarczy hamulcowej. Dowód rejestracyjny naczepy został zatrzymany i aby go odzyskać właściciel pojazdu musi zorganizować teraz montaż brakującego elementu, oraz wizytę w stacji diagnostycznej. Dodatkowo wobec serbskiego przewoźnika stwierdzono naruszenie, za które grozi kara 2 tys. zł. Mandatem ukarano także kierowcę.

Dwa dni później inspektorzy z Grudziądza zauważyli na jezdni resztki tarczy hamulcowej z samochodu ciężarowego, który stał kilkadziesiąt metrów dalej. Okazało się, że rzeczywiście tarcza pochodzi z tego pojazdu, wobec czego funkcjonariusze ITD wydali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia nieprawidłowości w pojeździe oraz podjęli czynności zmierzające do wszczęcia postępowania administracyjnego.

 

Źródło: GITD