KUMULACJA STWIERDZONYCH NIEPRAWIDŁOWOŚCI, USTEREK I IGNOROWANIA PRZEPISÓW

Kontrola ITD w podszczecińskiej miejscowości Warzymice zaczęła się klasycznie, bo kierowca nie zastosował się do tonażowego zakazu i wjechał na drogę, po której mogą poruszać się pojazdy do 10 t DMC. Dodatkowo ładunek sypki, który przewoził nie był zabezpieczony plandeką więc było wiadomo, że bez mandatu się nie obejdzie. Z tym tylko, że w czasie kontroli wyszło na jaw, że ciężarówka ma poważną usterkę układu hamulcowego – dziurawy i nieszczelny zbiornik sprężonego powietrza.

Okazało się również że sam kierujący ma sporo na sumieniu, bo nie posiadał wymaganego dokumentu na przewożony ładunek a w systemie CEPIK brak było informacji o posiadaniu przez niego aktualnych badań lekarskich i psychologicznych jak również informacji o odbyciu stosownego szkolenia dla kierowców. Analiza czasu pracy kierowcy wykazała również naruszenia.

Jak łatwo się domyślić spotkanie z funkcjonariuszami ITD skończyła się zakazem dalszej jazdy i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Inspektorzy ITD ukarali kierowcę pięcioma mandatami karnymi. Natomiast wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające zagrożone wysoką karą finansową.

 

Źródło: WITD Szczecin