CZOŁOWE ZDERZENIE DWÓCH CIĘŻARÓWEK NA DRODZE KRAJOWEJ NR 73

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na krajowej trasie numer 73 w gminie Pacanów, między miejscowościami Żabiec i Rataje Słupskie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na łuku drogi Scania z nieustalonej na razie przyczyny zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się czołowo z ciężarowym MAN-em. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek na miejscu zginął jeden z kierowców, zaś drugi przewieziony został do szpitala w Busku-Zdroju.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez około 12 godzin. Ruch dla pojazdów osobowych odbywał się drogami lokalnymi.

Policjanci zwrócili się o pomoc w prowadzonych czynnościach do funkcjonariuszy ITD z Jędrzejowa, którzy wymontowali tachografy, a następnie udali się do specjalistycznego serwisu celem podłączenia urządzeń do zewnętrznego źródła zasilania. Pomimo tego, że w wypadku jeden z tachografów doznał uszkodzeń mechanicznych, inspektorom udało się pobrać i zabezpieczyć komplet danych cyfrowych stanowiących zapis prędkości pojazdów i czasu pracy kierowców.

 

Źródło: WITD Kielce