KŁOPOTY KIEROWCY ZACZĘŁY SIĘ OD NIESPRAWNEGO OŚWIETLENIA CIĘŻARÓWKI

Sporych problemów narobił sobie kierowca Kamaza zatrzymany przez policjantów z wrocławskiej drogówki. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło niesprawne oświetlenie zewnętrzne pojazdu, ale na tym się nie bynajmniej nie skończyło. Jak się okazało kierujący świadcząc usługi transportu drogowego, w sposób niewłaściwy obsługiwał tachograf, co skutkowało nierejestrowaniem na aktywności kierowcy, prędkości pojazdu i przebytej drogi.

Dodatkowo policjanci ujawnili nieprawidłowości dotyczące wcześniejszych 15 dni. Mężczyzna nie okazał dokumentów potwierdzających pracę, odpoczynek i inne czynności. Jakby tego było mało mundurowi stwierdzili również nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu. A sprawę mieli o tyle ułatwioną, gdyż patrol pełnili w samochodzie typu „ETDiE, który jest ministacją diagnostyczną (skrót pochodzi od pojazdu Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii).

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem uprawnień kierowcy i dowodu rejestracyjnego ciężarówki. Policjanci nałożyli także na mężczyznę mandaty karne w wysokości 3 tys. złotych.

 

Źródło: KMP Wrocław