PRZYJECHAŁ Z NIEMIEC NIE MAJĄC UPRAWNIEŃ I BEZ WAŻNYCH BADAŃ TECHNICZNYCH

Funkcjonariusze ITD przyznają, że z taką ilością nieprawidłowości, który wychodzą w czasie kontroli mają do czynienia naprawdę rzadko. Tym bardziej jeśli chodzi o transport międzynarodowy. A tak właśnie było w przypadku zatrzymanego zestawu na autostradzie A6 w okolicach Kołbaskowa.

Okazało się bowiem, że kierowca jechał bez zalogowanej karty kierowcy w tachografie, ciężarówka nie miała badań technicznych pojazdów, kierujący natomiast badań lekarskich i psychologicznych oraz szkolenia. Dodatkowo inspektorzy stwierdzili przekroczenie jazdy bez wymaganej przerwy oraz brak badania okresowego tachografu. Jak by tego było mało kierowca nie posiadał stosownej kategorii prawa jazdy (C+E).

Kontrola nie mogła się skończyć inaczej, jak zatrzymaniem na 3 miesiące prawa jazdy, mandatem, wysoką kaucją na poczet przyszłej kary administracyjnej za stwierdzone naruszenia i wezwaniem policji, który przejął mężczyznę w celu przeprowadzenia dalszych czynności związanych ze skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień

 

Źródło:  WITD Szczecin