NIETYPOWY WYPADEK NA DRODZE EKSPRESOWEJ NR 19 W MIEJSCOWOŚCI SŁODKÓW DRUGI

Wypadki na drogach były, są i będą. I najczęściej obrażenia w nich odnoszą kierowcy lub pasażerowie pojazdów, którzy w nich uczestniczyli. Choć jak widać, czasami zdarzają się wyjątki i poszkodowanym jest ktoś „trzeci”.

Taka właśnie sytuacja wydarzyła się na drodze ekspresowej S-19 w miejscowości Słodków Drugi. Jak udało się ustalić policjantom będącym na miejscu zdarzenia, rosyjski kierowca jechał od strony Kraśnika w stronę Janowa Lubelskiego. W miejscowości Słodków Drugi w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, zjechał na pas zieleni oddzielający pasy jezdni, ostatecznie uderzając w barierkę energochłonną.

Na miejscu w celu wyciągnięcia zestawu, który ugrzązł w ziemi przybyła pomoc drogowa. Jak wstępnie ustalono, kiedy mężczyzna obsługiwał holownik, doszło do zerwania się elementu mocującego linkę, który uderzył go powodując ciężkie obrażenia. Obecni na miejscu policjanci przystąpili do akcji ratunkowej, a niebawem na miejscu pojawiła się załoga pogotowia, która przetransportowała mężczyznę do szpitala, gdzie obecnie przebywa w stanie ciężkim.

 

Źródło: KPP Kraśnik