OD PONIEDZIAŁKU RUSZAJĄ PRACE REMONTOWE NA AUTOSTRADZIE A4

Jak poinformowała GDDKiA po zakończeniu przerwy zimowej wykonawca wznawia prace związane z remontem autostrady A4 na odcinku pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego.

Prace zaplanowane w tym roku realizowane będą w trzech etapach. Początkowo na jezdni południowej (w kierunku Katowic) – najpierw na 2,5-kilometrowym odcinku w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Góra św. Anny, a następnie na 7-kilometrowym odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie. W kolejnym etapie zaplanowano remont jezdni północnej (w kierunku Wrocławia) na długości 7 kilometrów.

W związku z tym kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu.

Od 21 do 22 marca wykonawca zaplanował ustawianie barier ochronnych w okolicach MOP-u Góra św. Anny (na jezdni północnej w kierunku Wrocławia od km 264 do km 266). W związku z tymi pracami na przedmiotowym odcinku nastąpi zwężenie do jednego pasa ruchu, a pojazdy będą się poruszały pasem prawym.

Od 22 marca planowane jest rozpoczęcie prac na jezdni południowej i tym samym ruch  zostanie przekierowany na jezdnię północną z przekrojem 2+2 (po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i Wrocławia). Przeciwne kierunki ruchu będą rozdzielone barierami ochronnymi.

Od 23 do 25 marca zaplanowano prace przy ustawianiu barier dla kolejnego etapu (od km 274 do km 282).

Od 26 do 27 marca zaplanowano zamknięcie dla ruchu odcinka jezdni południowej (w kierunku Katowic) wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Tym samym ruch z jezdni południowej zostanie przełożony na jezdnię północną z przekrojem 2+1 (2 pasy w kierunku Wrocławia, 1 w kierunku Katowic).

Wyznaczony objazd ze względu na zamknięcie węzła Strzelce Opolskie:

– dla kierowców jadących od strony Katowic – zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich,

– dla kierowców jadących od strony Wrocławia – zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich.

 

Źródło: GDDKiA