ROZBITO GANG OKRADAJĄCY SAMOCHODY CIĘŻAROWE W NIEMCZECH

W Niemczech w nocy z 24 na 25 lutego doszło do włamania do samochodów ciężarowych, a sprawcy skradli ponad 100 wysokiej klasy rowerów, o łącznej wartości blisko 2,1 mln zł. Funkcjonariusze z Polizeipräsidium Landeskriminalamt przekazali tę informację policjantom z Centralnego Biura Śledczego Policji, gdyż wg ich wiedzy działali oni w grupie kilkuosobowej i przemieszczali się samochodami osobowymi oraz ciężarówką w kierunku naszego kraju.

Polscy funkcjonariusze dotarli do miejsc zamieszkania podejrzanych i do magazynu, gdzie rozładowywano skradziony towar z samochodu ciężarowego. W krótkim czasie, w różnych rejonach Gorzowa Wlkp. i okolic zatrzymano 7 osób uczestniczących w nocnym wyjeździe lub odbierających towar. Podczas akcji przejęto również 7 pojazdów, które prawdopodobnie posłużyły do popełnienia przestępstwa.

W trakcie działań odzyskano nie tylko skradzione tej nocy mienie, ale ujawniono także inne przedmioty, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży dokonanych w Niemczech o łącznej wartości ponad 3 mln zł.

Podczas akcji zatrzymano 7 osób, które doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Tam przedstawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego 6 osób jest podejrzanych o udział w pięciu kradzieżach z włamaniem. Jedna osoba usłyszała zarzut paserstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. wobec wszystkich zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: CBŚP