PRZEWOZIŁ NARKOTYKI O CZARNORYNKOWEJ WARTOŚCI PONAD 13 MLN ZŁOTYCH

Tym razem wspólna akcja funkcjonariuszy z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni i  policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach doprowadziła do wykrycia ponad 206 kg marihuany i blisko 18 kg haszyszu.

W czasie kontroli samochodu ciężarowego, który do Polski przyjechał z Hiszpanii w naczepie funkcjonariusze znaleźli kilkutonową metalową konstrukcję. Mundurowi przypuszczali, że w środku mogą być ukryte narkotyki. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej potwierdzili, że wewnątrz konstrukcji znajdują się podejrzane pakunki. Dokonali więc odwiertu, a następnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu pobrali próbkę z jednej z paczek. Okazało się, że wewnątrz znajduje się marihuana. Po rozcięciu konstrukcji wyszło na jaw, że kierowca przewozi znaczną ilość narkotyków o  czarnorynkowej wartości ponad 13 mln złotych.

Ładunek trafił do kryminalistycznego laboratorium, a mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Okręgowej w Kielcach usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu minimum 3 lata w zakładzie karnym. j Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca województwa pomorskiego na 3 miesiące.

 

Źródło: Policja Świętokrzyska, KAS