OD JUTRA UTRUDNIENIA NA WĘŹLE SZCZECIN KIJEWO ORAZ FUNKCJONUJĄCYCH ŁĄCZNICACH

Jak poinformowała GDDKiA, od jutrzejszego poniedziałku  (28 marca) do końca tygodnia potrwa układanie nawierzchni bitumicznej na węźle łączącym autostradę A6 z drogą krajową nr 10 pod Szczecinem. Prace prowadzone będą na całym węźle, także na funkcjonujących łącznicach, co będzie wiązało się czasowym wyłączeniem ich z ruchu na okres kilku, kilkunastu godzin.

Realizowane prace będą prowadzone również na obecnie otwartych łącznicach, gdzie na całej szerokości jezdni układana będzie warstwa ścieralna. Dlatego planowane są następujące wyłączenia z ruchu poszczególnych relacji:

28 marca (poniedziałek) – zamknięcie od ok. godz. 18.00 do późnych godzin nocnych relacji Stargard – Świnoujście i Szczecin – Świnoujście,

29 marca (wtorek) – zamknięcie od ok. godz. 17.00 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard,

30 marca (środa) – zamknięcie od ok. godz. 17.00 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard,

31 marca (czwartek) – zamknięcie od ok. godz. 9.00 do godz. 17.00 relacji Szczecin – Kołbaskowo. Dodatkowo planowane jest przełożenie ruchu z jezdni A6 w stronę Kołbaskowa na jezdnię w stronę Świnoujścia/Gdańska.

2 kwietnia (sobota) – zamknięcie od ok. godz. 9.00 do godz. 17.00 relacji Szczecin – Kołbaskowo.

Większość robót będzie wykonywana w godzinach nocnych, gdy jest mniejszy ruch. Ruch zostanie skierowany na objazdy poprzez sąsiednie węzły drogowe. GDDKiA zastrzega jednak, że terminy wprowadzania poszczególnych utrudnień mogą być jeszcze modyfikowane ze względu na ewentualne zmiany warunków pogodowych.

 

Źródło: GDDKIA