TYM RAZEM KAS PRZECHWYCIŁA NIE PAPIEROSY, ALE PODRABIANĄ ODZIEŻ ŚWIATOWYCH MAREK

Najczęściej w swoich komunikatach Krajowa Administracja Skarbowa informuje o przejętej kontrabandzie, ale zwykle chodzi o papierosy bez polskich znaków akcyzy lub susz tytoniowy. Czasami jest mowa o ujawnionych towarach objętych system SENT. Rzadko zdarzają się jednak takie akcje, jak ta w okolicach Świebodzina.

Tym razem funkcjonariusze celno-skarbowi zorganizowali akcję wymierzoną w  handlarzy towarami podrabianymi. Na parkingu przylegającym do stacji paliw w powiecie świebodzińskim zatrzymali na gorącym uczynku 6 mężczyzn – trzech Bułgarów i 3 Polaków. W momencie kontroli przeładowywali oni nielegalny towar z ciężarówki do samochodów dostawczych i osobowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 7836 sztuk podrabianej odzieży, tj. butów, kurtek, bielizny i bluz sportowych oraz damskich torebek. Wszystkie te rzeczy były  „podobne” do produktów znanych światowych marek. Wstępnie oszacowano wartość przechwyconego towaru na ponad 2 mln złotych. Prawie wszyscy właściciele znaków towarowych złożyli już wnioski o ściganie, co oznacza, że zatrzymanym mężczyznom grozi kara wysokiej grzywny i pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

 

Źródło: KAS Zielona Góra