PRZYBYWA TABLIC INFORMACYJNYCH „STOP – ZŁY KIERUNEK”

Wprawdzie autostrady i drogi ekspresowe nie są w Polsce czymś nowym, to niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy gubią się na wjazdach, zjazdach i pasach rozbiegowych. O potencjalnych zagrożeniach i skutkach jazdy „pod prąd” nie ma nawet co pisać, bo każdy łatwo może sobie to wyobrazić.

By jednak ograniczyć, a docelowo wyeliminować takie sytuacje w zeszłym roku  w kilku miejscach przy drogach szybkiego ruchu zarządzanych przez GDDKiA pilotażowo ustawiono charakterystyczne tablice informacyjne „STOP – Zły kierunek”. Znalazły się one m.in. przy autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej. Do tego również na łącznicy węzła Głogów Południe na drodze ekspresowej S3 oraz w dwóch punktach na węźle Świlcza na S19.

W marcu br. zamontowano kolejnych 111 takich tablic przy drogach na terenie woj. pomorskiego, śląskiego czy mazowieckiego.

W najbliższym czasie tablice pojawią się między innymi na węźle Patriotów na S2 w Warszawie, na węzłach Wypędy, Paszków i Mszczonów na S8, na większości węzłów na S3 pomiędzy Szczecinem i Zieloną Górą, na obwodnicy Wałcza w ciągu S10, a także na kilku węzłach na S1 i S52 w okolicy Bielska-Białej.

Należy jedynie przypomnieć, że ustawiane tablice informacyjne nie są znakiem drogowym, a mają służyć jako wzmocnienie obowiązującej organizacji ruchu.

 

Źródło: GDDKiA