CIĄGNIK SIODŁOWY Z DWIEMA NACZEPAMI I NA DODATEK Z… MAGNESEM

Łączenie ciągnika z dwiema naczepami, jak wiadomo jest w naszym kraju zabronione, choć jak widać niektórzy niewiele z tego sobie robią . Dziwić jednak może zachowanie kierowcy, który prowadząc taki zestaw musiał się liczyć, że w momencie spotkania patrolu ITD najprawdopodobniej zostanie on skontrolowany. Mimo tego zdecydował się na jazdę z stosowaniem magnesu na impulsatorze przy skrzyni biegów. Efekt kontroli, łatwy do przewidzenia…

Sytuacja miała miejsce w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie funkcjonariusze ITD zatrzymali ładunek kontenerowy nabiału do portu w Gdańsku. Okazało się, że oprócz tego, że zestaw nie powinien poruszać się po drogach w takiej konfiguracji, to na dodatek jego DMC została przekroczona prawie o 4 t.

Na jaw wyszły też manipulacje z czasem jazdy i w efekcie kierowca dostał mandat w wysokości 2 tys. zł oraz na okres 3 miesięcy zostało zatrzymane jego prawo jazdy. Wobec przedsiębiorstwa transportowego toczyć się będą natomiast postępowania administracyjne zagrożone karą nawet 27 tys. zł. Zostanie również wszczęte postępowanie administracyjne wobec załadowcy, którego działania powodowały przekroczenia parametrów normatywności.

 

Źródło: WITD Białystok