KIEROWCA POD DOMEM UJĄŁ ZŁODZIEJA, KTÓRY SPUSZCZAŁ MU PALIWO Z CIĘŻARÓWKI

Kradzieże paliwa nadal, niestety są dość częstym zjawiskiem. Z tym tylko, że najczęściej dochodzi do nich na parkingach. Tym razem jednak sytuacja wyglądała trochę inaczej.

W Klukach kierowca Scanii chcąc przygotować się do trasy po godz. 1.00 w nocy wyszedł z domu i zobaczył przy ciężarówce mężczyznę, który pochylał się nad zbiornikiem paliwa. W ręku trzymał on wąż, którego jeden koniec znajdował się we wlewie baku. Obok, na ziemi stały plastykowe pojemniki. Kierowca wezwał policję, a sam ujął złodzieja.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, a w jego samochodzie osobowym znaleźli zbiorniki z paliwem. Sprawca trafił do policyjnej celi, a straty oszacowano na ponad 1000 złotych. Kiedy sprawą zajęli się śledczy okazało się, że mężczyzna ten może mieć związek z innym, podobnym włamaniem, które miało miejsce kilka godzin wcześniej na terenie Bełchatowa. Ze zbiornika paliwa ciężarowego, w ten sam sposób również skradziono paliwo, a straty oszacowano na ponad 800 złotych.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzewanemu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

 

Źródło: KPP Bełchatów, fot. poglądowa