FUNKCJONARIUSZE CBŚP I KAS NA MAZOWSZU PRZEJĘLI 16 MLN SZTUK PAPIEROSÓW

Próby przemytu papierosów na mniejszą czy większą skalę odkrywane są praktycznie cały czas. Rzadko jednak zdarzają się akcje, które wykrywają kontrabandę na naprawdę wielką skalę. A taka bez wątpienia miała miejsca na Mazowszu, gdzie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej na gorącym uczynku zatrzymali 4 mężczyzn, który rozładowywali naczepę wypełnioną nielegalnymi papierosami.

Po sprawdzeniu ładunku na naczepie, a także zawartości kartonów znajdujących się w kontenerze, funkcjonariusze odkryli 16 mln szt. papierosów w opakowaniach z nadrukowanymi znakami towarowymi znanej zagranicznej marki tytoniowej. Szacunkowe straty Skarbu Państwa, gdyby ten towar trafił na rynek, mogłyby wynieść kilkanaście milionów złotych.

Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzn jest dodatkowo poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, w związku z inną sprawą o charakterze narkotykowym. Zatrzymanym grozi odpowiedzialność karno-skarbowa, a dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

 

Źródło: CBŚP