KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZIGNOROWAŁ SYGNAŁY I WJECHAŁ WPROST POD SZYNOBUS

Mimo szeroko rozpropagowanej zarówno akcji informacyjnej, jak i prowadzonych działań, jak choćby „Bezpieczny przejazd kolejowy”, cały czas dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń i wypadków z udziałem pojazdów i pociągów. Zdaniem policji za ok. 30% z nich odpowiedzialność biorą kierowcy zawodowi.

I tak właśnie było w tym przypadku, który miał miejsce wczoraj w miejscowości Płoskie na Lubelszczyźnie. Z ustaleń policjantów, którzy prowadzili działania na miejscy zdarzenia wynika, że kierowca ciężarówki nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez torowisko, zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd. Nie zauważył, że w tym czasie od strony Zawady zbliża się szynobus. Kierujący autobusem szynowym nie zdołał wyhamować i uderzył w tył ciężarówki. Szynobusem podróżowało 15 pasażerów, ale na szczęście poza uszkodzeniami w pojazdach, nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obaj byli trzeźwi.

26-letni kierowca MAN-a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy zł. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował.

 

Źródło: Policja Lubelska