CZARNA SERIA WYPADKÓW I ZDARZEŃ Z UDZIAŁEM KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK

Wiosna już na dobre zawitała do naszego kraju i warunki na drogach poprawiły się zdecydowanie. Z tym tylko, że powszechnie wiadomo, iż gdy są one lepsze dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W tym tygodniu właściwie nie było dnia, by nie pojawiły się informacje o wypadkach z udziałem samochodów ciężarowych, a ich głównymi przyczynami były najczęściej nietrzymanie odległości od poprzedzającego pojazdu lub pospolite gapiostwo. I ta zarówno wśród kierowców zawodowych, jak i tych z „osobówek”. Oto tylko kilka wybranych przykładów.

W Tarnobrzegu 70-letni kierowca Liaza nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Citroena, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić pieszego. W wyniku zdarzenia pasażerka osobówki trafiła do szpitala na badania.

Na drodze wojewódzkiej nr 221 w Nowej Karczmie kierowca ciężarówki podczas wyprzedzania najechał na tył samochodu osobowego, który następnie uderzył w drzewo, a kierująca nim kobieta trafiła do szpitala.

Na DK 7 pod Płońskiem doszło do wypadku z udziałem ciężarówki, busa i trzech samochodów osobowych, po tym jak gdy kierowca ciężarówki uderzył w tył busa, wpychając go na inne pojazdy. Cztery osoby zostały ranne.

W Hażlachu, kierujący Chevroletem najechał na tył pojazdu ciężarowego. Niestety, przeprowadzona przez ratowników medycznych reanimacja, nie dała rezultatu. Mężczyzna zmarł.

Na DK 74 na trasie z Opatowa do Kielc kierowca Volkswagena, nie zauważył, że jadąca przed nim ciężarówka zaczęła hamować, w wyniku czego uderzył autem w jej tył. Poszkodowana pasażerka trafiła do szpitala.

Jako komentarz najlepiej przytoczyć, refren piosenki Tomasza Szweda „Poradnik poczatkującego kierowcy”.

„Zachowaj odstęp bo nie zdążysz wyhamować
Zachowaj odstęp jeśli chcesz mieć cały przód
Zachowaj odstęp by cię nie ściągali z drogi
Zachowaj odstęp żebyś dalej jechać mógł”.

 

Źródło: Policja