BUS & TRUCK W POZNANIU – PRZESZŁO 20% ZATRZYMANYCH DOWODÓW REJESTRACYJNYCH

Tego typu działania, które prowadzone są cyklicznie praktycznie we wszystkich większych miastach w Polsce  ukierunkowane są głównie na eliminowanie z dróg niesprawnych pojazdów, ujawnianie wszelkich nieprawidłowości związanych z przewozem towarów i osób, a także kontrolą dokumentacji oraz tego czy przestrzegany jest czas pracy kierowców.

W tym tygodniu akcję przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, w czasie której szczególną uwagę zwracali na m.in.: zużycie bieżnika opon, stan szyb, poziom emitowanego hałasu, wyciek płynów eksploatacyjnych, światła, prawidłowość przewożonych osób i rzeczy, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami oraz trzeźwość kierowców.

Niestety, kontrole te wykazały, że co piąty pojazd nie powinien wyjechać na drogi. Wynikiem kontroli 339 pojazdów, w tym 147 pojazdów ciężarowych, było zatrzymanie 73 dowodów rejestracyjnych za naruszenia przepisów związanych ze stanem technicznym oraz nałożenie 158 mandatów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 9 praw jazdy oraz  jednego kierującego pojazdem ciężarowym, który prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości.

 

Źródło: KMP Poznań