NIEPRAWIDŁOWE ZABEZPIECZENIE ŁADUNKU KOSZTOWAŁO KIEROWCĘ 2000 ZŁ

Jak ważne jest zabezpieczenie przewożonego ładunku wie każdy kierowca, bo tylko prawidłowo zapakowany, a tym samym odpowiednio rozmieszczony oraz zabezpieczony towar daje pewność, iż transport przebiegnie bez dodatkowych, nieprzewidzianych komplikacji.  Należy również podkreślić, że to właśnie kierowca podlega kontroli jako pierwsza osoba odpowiedzialna po wypadku spowodowanym spadnięciem ładunku z samochodu lub gdy samochód zostanie w ramach kontroli ruchu drogowego zatrzymany bez spowodowania wypadku, ale z niewystarczająco zabezpieczonym ładunkiem. Z tym tylko, że niektórzy z kierujących nadal do tych czynności nie przywiązują należytej wagi. I tak było najprawdopodobniej w tym przypadku.

Na miejskiej obwodnicy Konina zwanej „Trasą Bursztynową” patroli policji zauważył zestaw z mocno przechyloną naczepą, w związku z tym bezzwłocznie zatrzymał kierującego. Okazało się, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku, który w czasie jazdy przemieścił się na jedną ze stron naczepy, co spowodowało jej przechylenie i „wybrzuszenie” plandeki.

Kierowca został zobligowany do poprawienia ładunku na parkingu przed dalszą jazdą, a za swą niefrasobliwość otrzymał mandat w wysokości 2000 zł.

 

Źródło: KMP w Koninie