AKCJA „DYMOMIERZ”, ALE MANDATY I ZATRZYMANE DOWODY REJESTRACYJNE ZA INNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

Akcje mające na celu weryfikację spełniania dopuszczalnych norm emisji spalin w pojazdach, przybierają charakter cykliczny, choć jak się okazuje z kontrolowanymi pojazdami pod tym względem nie jest tak źle.

Gdy małopolscy funkcjonariusze ITD blisko miesiąc temu kontrolowali spaliny na 43 skontrolowane pojazdy zastrzeżenia mieli tylko co do jednego. Tym razem przeprowadzono 39 pomiarów, ujawniając 2 przypadki przekroczenia dopuszczalnych normy emisji spalin.

Z tym tylko, że same kontrole nie kończyły się jedynie na użyciu dymomierza, ale miały charakter kompleksowy, gdyż w trakcie  akcji kontrolowano także stan techniczny pojazdów, jak również uprawnienia kierowców w zakresie wykonywania przewozów drogowych.

W efekcie zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny m.in. uszkodzone tarcze hamulcowe, niesprawne oświetlenie, a na kierowców nałożono łącznie 11 mandatów karnych oraz wszczęto 4 postępowań administracyjnych m.in. za nieprawidłowy stan techniczny (popękane tarcze hamulcowe), czas pracy oraz brak wymaganych dokumentów.

 

Źródło: WITD Kraków