MARIHUANA UKRYTA WŚRÓD POMARAŃCZY – W NACZEPIE I SAMOCHODZIE DOSTAWCZYM

Tylko w ostatnim czasie wykryto przemyt marihuany zarówno w klasycznym zestawie, jak i samochodzie dostawczym. Mimo, że najprawdopodobniej oba przypadki nie były ze sobą powiązane, o tyle kierowcy  podzielili swój los i wylądowali w areszcie.

W okolicach Bełchatowa CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który zgodnie z dokumentacją przewoził pomarańcze z Hiszpanii do Polski.  Na jednej z palet, w skrzyniach zamiast owoców znajdowały się hermetycznie zapakowane worki foliowe z marihuaną. Podczas akcji zabezpieczono 177 kg marihuany wartej ponad 7 mln zł. Z takiej ilości narkotyku można by uzyskać ponad 170 tys. działek dilerskich.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Lubelskiego Wydziału Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono mu zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu znacznych ilości narkotyków.

W drugim przypadku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Lesznie zatrzymali 2 mężczyzn, którzy samochodem dostawczym przewozili znaczne ilości narkotyków. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku, jednak w jednej ze skrzynek pod owocami w hermetycznych workach, była ukryta marihuana.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 36 kilogramów tego narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja