NA AUTOSTRADZIE A4 CIĘŻARÓWKA NAJECHAŁA NA BUSY STOJĄCE NA PASIE AWARYJNYM

Wszystko zaczęło się od zwykłego „kapcia”, którego złapał wczoraj kierowca busa na autostradzie A4 jadąc w kierunku Krakowa na wysokości Starych Żukowic. Zjechał więc na pas awaryjny, by wymienić koło, a za nim zatrzymał się drugi samochód z tej samej firmy. Gdy już wszystko było gotowe w  stojące samochody uderzyła ciężarówka wbijając jeden z nich w bariery energochłonne po prawej stronie autostrady, natomiast drugi pojazd został wypchnięty na lewą jej stronę i zatrzymał się na pasie zieleni oddzielające pasy ruchy przy barierach energochłonnych po lewej stronie drogi w kierunku do Krakowa. Zestaw „złożył się” i stanął w poprzek nitki autostradowej w kierunku Krakowa, tarasując całkowicie możliwość przejazdu.

W wyniku wypadku do szpitali w regionie tarnowskim trafiło w sumie 9 osób z różnymi obrażeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Autostrada w kierunku Krakowa była całkowicie nieprzejezdna przez prawie 5 godzin, a utrudnienia w rejonie wypadku miały miejsce również na nitce w kierunku Rzeszowa w związku z udzielaniem pomocy medycznej poszkodowanym oraz ustawieniu wozów straży pożarnej, policji i karetek pogotowia przy lewej krawędzi drogi.

 

Źródło: KMP Tarnów