PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZEPCHNĄŁ SAMOCHÓD DOSTAWCZY NA PRZYDROŻNE DRZEWO

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Sieradzu, gdzie kierowca ciężarówki nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył dostawczego Renault, który zjechał na pobocze i zatrzymał się na drzewie. Na szczęście kierujący „dostawczakiem” nie odniósł poważniejszych obrażeń więc zdarzenie zostało uznane za kolizję. Z tym tylko, że po przyjeździe policji okazało się, że nie było to zwykłe „gapiostwo” kierowcy Scanii, gdyż miał on w organizmie 2,6 promila alkoholu.

Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości oraz brak pasów bezpieczeństwa mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 5100 złotych. Odpowie on również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

 

Źródło: KMP Sieradz