KIEROWCA CIĘŻARÓWKI BEZ UPRAWNIEŃ WYPRZEDZIŁ RADIOWÓZ NA „ZAKAZIE”

Czasami wręcz trudno jest uwierzyć w policyjne komunikaty, bo sprawą oczywistą wydaje się fakt, że jak kierowca ma coś „na sumieniu”, to raczej stara się na drodze nie prowokować kontroli. Ale tym razem było zgoła inaczej.

Do zdarzenia doszło na DK 55 w okolicach Grudziądza, gdzie kierujący ciężarówką na odcinku, gdzie obowiązywał ze względu na remont drogi, zakaz wyprzedzania mimo wszystko wyprzedził radiowóz. I co należy podkreślić – oznakowany. Nietrudno się domyślić, że chwilę potem zestaw został zatrzymany, a w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna zaledwie 5 miesięcy wcześniej stracił uprawnienia w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu.

Za nieprawidłowe wyprzedzanie policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w kwocie 1000 zł. Natomiast z kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień 26-latek będzie tłumaczył się w sądzie.
Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Źródło: KMP Grudziądz