NOWA USŁUGA – SPRAWDŹ STATUS ODPRAWY GRANICZNEJ POJAZDU (SOG)

Jak poinformowała KAS, Ministerstwo Finansów na  Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) uruchomiło  nową usługę skierowaną do przedsiębiorców zaangażowanych w międzynarodowy przewóz towarów przez polskie przejścia graniczne na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej tj. Sprawdź status odprawy granicznej pojazdu (SOG).

Głównym założeniem i celem wskazanej usługi jest pozyskiwanie informacji o bieżącym statusie obsługi odprawy środka transportu wykonywanej na terenie przejścia granicznego przez Służbę Celno-Skarbową. Jej odbiorcami mogą być zarówno firmy transportowe wykonujące przewóz towaru przez granicę, jak również podmioty zaangażowane w proces obsługi przewozu (firmy spedycyjne, logistyczne, agencje celne).

Usługa jest dedykowana dla przewozów w ruchu lądowym obsługiwanych na przejściach granicznych na pasach ruchu typu TIR, jest bezpłatna, w kilku wersjach językowych i dostępna w trybie 24 godzin na dobę.

Wszelkie informacje o usłudze dostępne są pod adresem https://puesc.gov.pl/uslugi/sprawdz-status-odprawy-granicznej-pojazdu

 

Źródło: KAS Szczecin