PRZEJECHALI WLEPIĆ MANDAT, A W EFEKCIE RATOWALI ŻYCIE KIEROWCY CIĘŻARÓWKI

Niewielu jest chyba kierowców, których cieszyłby widok patrolu policji, gdyż zazwyczaj jest to zapowiedź kontroli, a nierzadko i początek problemów. Jednak, jak pokazuje zdarzenie, które miało miejsce w Legnicy sytuacja potrafi wyglądać diametralnie inaczej.

Funkcjonariusze podjechali do zestawu, który po zatrzymaniu zajął dwa pasy jezdni i podjęli rutynowe działania, by sprawdzić, jaki jest powód postoju ciężarówki w tym miejscu. Okazało się jednak, że kierujący ma problemy ze zdrowiem. Tu jednak do kierowcy ciężarówki uśmiechnął się los, bo jeden z policjantów przybyłych na miejsce przed pracą w policji był pielęgniarzem i ratownikiem medycznym w związku z czym posiada dużą fachową wiedzę w tym temacie. Funkcjonariusze podjęli więc działania z zakresu pomocy przedmedycznej do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, który mężczyznę z podejrzeniem udaru zabrał do szpitala.

Co warto podkreślić, podobne zdarzenie również miało miejsce w Legnicy w lutym br. i również wtedy policjanci ratowali na drodze kierowcę ciężarówki.

 

Źródło: KMP w Legnicy