PIERWSI Z POMOCĄ RUSZYLI FUNKCJONARIUSZE STRAŻY GRANICZNEJ I FRONTEXU

Przyzwyczailiśmy się do tego, że na miejscu zdarzenia drogowego zazwyczaj jako pierwsi pojawiają się strażacy i to zarówno ci zawodowi, jak i z jednostek ochotniczych i to oni niosą pierwszą pomoc poszkodowanym. Niemniej w minionym tygodniu były dwie sytuacje, w  których kierowcy ciężarówek mogli liczyć na inne służby mundurowe.

2 maja funkcjonariusze Straży Granicznej, byli świadkami zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut ciężarowych. Na drodze krajowej nr 92 w kierunku Świebodzina kierujący zestawem, wyjeżdżając ze stacji paliw na drogę główną wymusił pierwszeństwo przejazdu i wjechał przed będącą już w ruchu ciężarówkę. W wyniku kolizji pojazd ciężarowy, który jechał prawidłowo przewrócił się do rowu, a jego kierowca nie był w stanie samodzielnie opuścić kabiny. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali służby ratunkowe. Następnie pomogli poszkodowanemu kierowcy wyjść z kabiny i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

3 dni później na jednej z dróg w powiecie lidzbarskim kierowca pojazdu ciężarowego wpadł do przydrożnego rowu. Jadący do służby funkcjonariusze Agencji Frontex, zauważyli przewróconą ciężarówkę w związku z czym się zatrzymali i ruszyli na pomoc poszkodowanemu. Po chwili pojawili się ratownicy medyczni. Wspólnie udzielili mężczyźnie pomocy i pomogli mu wydostać się z kabiny ciężarówki.

 

Źródło: SG