CZUJESZ SIĘ MISTRZEM KIEROWNICY? ZOSTAŃ MISTRZEM ŚWIATA!

To bynajmniej nie jest żart. Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera po raz kolejny przeprowadzi wkrótce eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR.

Co dwa lata reprezentacje krajów członkowskich tej organizacji walczą o zaszczytne tytuły mistrzów drużynowych i indywidualnych w kategoriach: A – samochód ciężarowy do 12 t, B – autobusy, C – ciągnik siodłowy z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 21 lat, samochód ciężarowy do 7,5 t oraz F – furgony. Indywidualnie walczą również o tytuł w ecodrivingu. Osiągnięciami w ekonomicznej  jeździe może się pochwalić również Polska, która w tym roku ma szansę zamiast jednego kierowcy, do tej konkurencji wytypować dodatkową osobę.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR będzie miała miejsce w dniach 8-11.09.2022 r., w  Zagrzebiu (Chorwacja). Decyzją Walnego Zgromadzenia Delegatów SKPT reprezentację Polski będą stanowili Ci kierowcy, którzy:

  • są czynnymi członkami SKPT (mają aktualną legitymację na rok 2022),
  • poprawnie rozwiązali test
  • zajęli miejsca 1-3 w krajowych eliminacjach w poszczególnych kategoriach.

 

Eliminacje będą miały miejsce w piątek, 24.06.2022 r, podczas zlotu ciężarówek Baltic Truck Festival w Gdańsku (24-26 czerwca)

Test. Zmagania na torze w jeździe na precyzję poprzedza obowiązkowy test z zakresu przepisów o ruchu drogowym oraz branżowych, który każdy startujący musi pobrać ze strony www.skpt.eu   poprawie wypełnić i odesłać. Najlepsi zapraszani są na jazdę konkursową po specjalnym torze.

Tor jazdy na precyzję to w oparciu o poprzednie mistrzostwa świata plac, na którym rozstawione są specjalne przeszkody spowalniające jazdę w określonym czasie, a służące wykazaniu się precyzją w prowadzeniu pojazdu np. wjazd do garażu, „pod rampę”, „pod wiadukt”, gdzie każdy centymetr przy pomiarach jest ważny.

Pojazdy Partnera Strategicznego – VOLVO , zostaną użyte do eliminacji w kategoriach:  A – samochód ciężarowy do 12 t, B – autobus (autokar), C – ciągnik siodłowy z naczepą, D – zestaw z przyczepą.

Ogłoszenie składu reprezentacji odbędzie się po ogłoszeniu wyników eliminacji.