STYL „JAZDY” KIEROWCY CIĘŻARÓWKI MUSIAŁ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DRODZE

Coraz częściej społeczeństwo nie jest obojętne i reaguje na przypadki jazdy na „podwójnym gazie”. Efektem takiej społecznej reakcji jest kolejne obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy.

Do zdarzenia doszło na drodze krajową numer 19. Kierowca samochodu osobowego zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze zestaw. Kierujący nim zjechał na przeciwległy pas zmuszając mężczyznę do gwałtownego hamowania. By nie doszło do zderzeni musiał zjechać na pobocze. Podejrzewając, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, szybko zawrócił i pojechał za nim.  Powiadomił też o zdarzeniu dyżurnego radzyńskiej komendy.

Kiedy w miejscowości Grabowiec kierujący ciężarówką zjechał na zatoczkę autobusową, kierowca osobówki, by uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, wszedł do kabiny kierowcy i zabrał kluczyki.

Policjanci na miejscu sprawdzili stan trzeźwości kierującego zestawem, którym okazał się być obywatel Rosji. Badanie potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo w kabinie ciężarówki mundurowi znaleźli butelki po alkoholu.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu zostały z nim przeprowadzane dalsze czynności procesowe.

 

Źródło: Policja Lubelska