MAŁŻEŃSTWO ZATRZYMAŁO KOMPLETNIE PIJANEGO KIEROWCĘ CIĘŻARÓWKI NA A1

W poniedziałkowe poranki funkcjonariusze często prowadzą kontrole trzeźwości wśród kierowcy sprawdzając, czy aby ktoś w weekend nie przesadził z alkoholem. I zazwyczaj na kilkuset skontrolowanych zawsze znajdzie się kilku, którzy na drogi nie powinni wyjeżdżać, gdyż znajdują się  w stanie nietrzeźwości lub w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Ale najczęściej nie są nawet tego świadomi.

Trudno jednak uwierzyć, by o tym, że jest kompletnie pijany nie wiedział mężczyzna, który w poniedziałek w godzinach popołudniowych poruszał się autostradą A1 w kierunku Gdańska. Styl jego jazdy zwrócił uwagę jadącego za nim małżeństwa, a gdy ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne, tylko nabrali pewności, że kierujący jest nietrzeźwy o czym powiadomili dyżurnego łódzkiej policji. Gdy zestaw ponownie uderzył w bariery podbiegli do kabiny i zabrali kierowcy kluczyki. Przybyły na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia, co do stanu trzeźwości mężczyzny, bo alkomat wskazał przeszło 3,5 promila.

Policjanci zatrzymali zawodowemu kierowcy prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 48-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i dwie kolizje mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3500 złotych.

 

Źródło: Policja Łódzka