KIEROWCA PRZEWOZIŁ BUSEM 8 OSÓB BĘDĄC POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Coraz poważniejszym problemem, na jaki zwracają uwagę policjanci, to zwiększająca się liczba kierowców prowadzących „pod wpływem”. Ale nie alkoholu, lecz narkotyków i dopalaczy, które są znacznie trudniejsze do wykrycia w czasie rutynowych kontroli. Niemniej narkotesty już na dobre trafiły do służb kontrolujących kierowców.

Ostatnio przekonał się o tym na własnej skórze kierowca busa przewożącego 8 obywateli Polski, którzy jechali do pracy na terenie Niemiec. W jednej z niemieckich miejscowości dolnośląscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w ramach współpracy z funkcjonariuszami niemieckiej służby celnej zatrzymali do kontroli pojazd, a pies służbowy towarzyszący funkcjonariuszom, wyczuł zapach narkotyków w samochodzie, a podejrzenie padło na kierowcę.

Użycie mobilnego detektora na skórze dłoni kierowcy potwierdziło przypuszczenia mundurowych, gdyż ujawniono śladowe ilości amfetaminy i MDMA na dłoniach i kierownicy. Dodatkowo przeprowadzono test, który wykazał, że w ślinie zatrzymanego kierowcy są ślady spożycia narkotyków.

Funkcjonariusze Niemieckiego Urzędu Celnego wezwali patrol Policji, który dokonał dalszych czynności z zatrzymanym kierowcą.

 

Źródło: KAS Wrocław