UKRYCI W NACZEPIE MIGRANCI ZAMIAST W EUROPIE ZACHODNIEJ ZNALEŹLI SIĘ W TYCHACH

Co jakiś czas pojawiają się informacje, że kolejni migranci ukryci w ciężarówkach, myśląc że jadą do Europy Zachodniej swą podróż kończą w naszym kraju. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce na Śląsku, gdzie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu zatrzymali 4 Pakistańczyków. W tym jednak przypadku nie było wątpliwości, czy kierowca jest zamieszany w cały proceder, bo obywatel Turcji czekając na urzędzie celnym w Tychach sam znalazł nieproszonych gości i o tym fakcie powiadomił funkcjonariuszy.

Okazało się, że 3 mężczyzn w naczepie ukryło się w Serbii a czwarty z nich zeznał, iż do naczepy ciężarówki dostał się w Macedonii Północnej.

Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu nielegalnego przekroczenia granicy, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Natomiast kierowcy nie postawiono żadnych zarzutów, gdyż nie wiedział on o tym, że oprócz ładunku części okablowania przewożonego z Turcji, w przestrzeni ładunkowej naczepy znajdują się „pasażerowie na gapę”.

 

Źródło: Straż Graniczna