SERIA KOLIZJI I WYPADKÓW NA POLSKICH DROGACH Z UDZIAŁEM CIEŻARÓWEK

Jak pokazują statystyki do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi kiedy jest ładna pogoda a przed kierowcą prosty odcinek drogi. Wówczas wielu kierujących mocniej naciska na gaz, nie zdając sobie sprawy, jakie mogą być tego skutki. Oto tylko kilka przykładów z ostatnich trzech dni…

 

Czwartek, 26 maja

W Grabownicy Starzeńskiej na prostym odcinku drogi zderzyły się ze sobą samochód ciężarowy oraz samochód dostawczy. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne, dlatego całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Dwa samochody osobowe i dwie ciężarówki zderzyły się na trasie S8 w Warszawie. Służby początkowo całkowicie zablokowały jezdnię w kierunku Białegostoku. Pojazdy zostały mocno uszkodzone, ale nikt nie ucierpiał.

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na trasie Pisz – Biała Piska. Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Kocioł Duży. To droga krajowa nr 59. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do kolizji dwóch pojazdów ciężarowych doszło w Szczecinku. Oba pojazdy zostały uszkodzone, szczególnie kabina jednej z ciężarówek. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do wypadku doszło na DW 768 w miejscowości Brzesko, gdzie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba, która została przetransportowana została przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego do szpitala.

Do kolizji doszło w Myszyńcu. Jak ustaliła policja sprawcą kolizji był kierujący betoniarką DAF, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym ciężarówką marki MAN. Oba wozy zostały dość mocno rozbite, na szczęście żadnemu z kierowców nic się nie stało.

Na autostradzie A1 między węzłami Kopytkowo i Pelplinem doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. Poszkodowane zostały cztery osoby.

 

Najtragiczniejszy w skutkach był piątek, 27 maja

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w miejscowości Glina, pomiędzy Brokiem a Małkinią (woj. mazowieckie). Na prostej drodze czołowo zderzył się samochód osobowy z ciężarówką. Prowadzącemu ciężarówkę nic się nie stało. Kierowca samochodu osobowego zmarł na miejscu.

Na terenie powiatu iławskiego kierujący Audi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w samochód ciężarowy, który zjechał na pas jezdni przeznaczony dla przeciwległego kierunku jazdy i uderzył czołowo w  kolejną osobówkę. Jedna osoba zginęła, dwie kolejne zostały przetransportowane do szpitali.

Na drodze krajowej nr 58, między Piszem a Białą Piską, doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Kierowca jednej z nich został zabrany do szpitala.

 

Sobota, 28 maja

Na 256 kilometrze drogi krajowej numer 10 z ciężarowym Iveco zderzył się kierujący Oplem Corsą. Kierujący osobówką trafił do szpitala.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 94 nieopodal węzła autostradowego Godzieszów. Brały w nim udział radiowóz policyjny marki BMW i ciężarówka. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala.

 

Źródło: policja