KIEROWCA CIĘŻARÓWKI MŁOTKIEM UKARAŁ KOLEGĘ „PO FACHU” ZA OMIJANIE KOLEJKI

Czasy gdy kierowcy ciężarówek zabierali ze sobą skrzynki z narzędziami i częściami zapasowymi już dawno odeszły do lamusa. Niemniej, prawie każdy stara się mieć ze sobą choć te podstawowe narzędzia, by nie za każdym razem, o ile oczywiście to możliwie, liczyć na pomoc z zewnątrz. Ale jak widać, niektóre z nich mogą służyć nie tylko przy naprawach i awariach.

Do czego może służyć młotek, doskonale wie kierowca ciężarówki zatrzymany przez policję, za uszkodzenie drugiej ciężarówki w rejonie terminala samochodowego w Koroszczynie.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że jadąc samochodem ciężarowym włączał się do kolejki ciężarówek, które oczekiwały na możliwość wjazdu na przejście graniczne. W pewnym momencie jeden z kierowców zaczął krzyczeć, że zgłaszający zajechał mu drogę. Po chwili agresywny kierowca wyszedł ze swojego pojazdu i kilkukrotnie uderzył młotkiem w drzwi kabiny, grożąc mężczyźnie pozbawieniem życia.

Wartość powstałych strat została oszacowana na kwotę około 3 tysięcy złotych.

Agresywny kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia, usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska