MIGRANCI UKRYCI W CIĘŻARÓWKACH ZAMIAST NA ZACHÓD TRAFILI DO POLSKI

Po chwilowym „zastoju” ponownie w naszym kraju ujawniani są obcokrajowcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ukryci w ciężarówkach. I ponownie wychodzi na jaw, że padli oni ofiarą oszustów, którzy po „skasowaniu” odpowiedniej sumy obiecywali im, że trafią na Zachód. Niemniej swoją podróż zakończyli w naszym kraju.

Jak poinformowała Straż Graniczna funkcjonariusze z Sanoka otrzymali informację o nieznanych osobach, które wysiadły z ciężarówki jadącej od granicy ze Słowacją. Jak się okazało, byli to obywatele Maroka w wieku od 18 do 28 lat, którzy do Polski wjechali nielegalnie, ukrywając się w naczepie ciężarówki. Z Maroka przedostali się do Turcji, a następnie do Węgier. Tam z pomocą przemytników, którzy zainkasowali po tysiąc euro od każdego, ukryli się w naczepie. Zgodnie z obietnicą przestępców transport miał dotrzeć do Wiednia. Mężczyźni byli przekonani, że są już na miejscu.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu otrzymali informację od policjantów o dwóch obcokrajowcach ujawnionych w Tychach, w rumuńskim zestawie, który przyjechał z Turcji. W toku prowadzonych czynności służbowych, funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyźni podróżowali ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego, przewożącego plastikowe skrzynie. Kierowca ciężarówki nie miał pojęcia, że jadą z nim pasażerowie „na gapę”.

 

Źródło: SG