KOLEJNE OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE KIEROWCY CIĘŻARÓWKI, KTÓRY STWARZAŁ ZAGROŻENIE

3 promile – jak wykazują badania, choćby publikowane przez PARPA, powodują zburzenia mowy, wzmożoną senność oraz znacznie obniżoną zdolność do kontroli własnych zachowań. Trudno jest wówczas normalnie funkcjonować, a jeszcze bardziej trudniej jest sobie wyobrazić, że ktoś w takim stanie wsiada za kierownicę. I to ciężarówki…

Ale tak, niestety było na wyjeździe z Szubina w kierunku drogi S5.  Jeden z kierowców, oczekując na możliwość włączenia się do ruchu, zwrócił uwagę na ciężarówkę, którego kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem pojazdu na właściwym pasie ruchu. O swoich podejrzeniach, że może być on pijany, powiadomił policję oraz zajechał kierującemu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia rozwiali wszelkie wątpliwości, bo kierowca „wydmuchał” przeszło 3 promile.

Mieszkaniec Wągrowca noc spędził w areszcie, a wcześniej zostało mu elektronicznie zatrzymane prawo jazdy. Następnie śledczy przedstawili 51-latkowi zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a jego zachowanie oceni sąd.

 

Źródło: KPP w Nakle nad Notecią, fot. sytuacyjna