SPIESZYŁ SIĘ NA DOŁADUNEK WIĘC… NIE MIAŁ CZASU ZABEZPIECZYĆ TOWAR

Jak wiadomo, podstawowym zadaniem kierowcy jest prowadzenie pojazdów. Niemniej bardzo ważną kwestią jest sprawa prawidłowego zabezpieczenia ładunku, gdyż od tego zależy, czy w trakcie transportu nie będzie on stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego i czy dotrze nieuszkodzony pod wskazany przez klienta adres. Z tym tylko, że czasami się zdarza, że kierowca wychodząc z założenia, że daleko nie jedzie, a sam przewożony towar jest stabilny, robi to byle jak, albo… wcale.

I tak właśnie było w tym przypadku.

Zatrzymany przez konińskich funkcjonariuszy kierowca litewskiego zestawu, który przewoził papier z Niemiec na Litwę, tłumaczył, że spieszył się na doładunek towaru w Polsce i miał zabezpieczyć go dopiero po przybyciu do celu. Dodatkowo okazało się, że podczas załadunku towaru w sposób nieprawidłowy ułożono maty antypoślizgowe, które przez to nie spełniały funkcji zwiększającej współczynnik tarcia.

Inspektorzy ukarali mężczyznę w sumie mandatem w wysokości 1150 zł, a dodatkowo zostało wszczęte postępowanie administracyjne oraz ustalono kaucję za naruszenie związane ze skróceniem odpoczynku dziennego.

 

Źródło: WITD Poznań