PRZEJAZD PRZY OPADAJĄCYCH ROGATKACH – KIEROWCA PONIESIE KONSEKWENCJE

Wejście w życie nowych przepisów zakładających zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników przejazdów kolejowo-drogowych i przejść przez tory oraz ograniczenie liczby wypadków zaplanowano na wrzesień br., ale że do wypadków dochodzi, niestety cały czas, cyklicznie prowadzone są różnego typu akcje informacyjne.

Niemniej jak widać nadal są kierowcy, którzy ten problem bagatelizują i ryzykując zdrowie a nawet życie wjeżdżają na przejazdy mimo opadających rogatek. A fakt, że komuś się „upiecze” i uda mu się przejechać, a na dodatek nie zostanie ukarany mandatem po części przypomina grę w „rosyjską ruletkę”.

Tym razem, do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Knapy w gminie Baranów Sandomierski. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem dostawczym nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”, wjechał za kolejowy sygnalizator świetlny, w momencie kiedy nadawał on sygnał czerwony, tuż przed zamykającymi się rogatkami, uszkodził szlaban kolejowy i odjechał.

Policjanci na podstawie zapisu z monitoringu ustalili, że kierowcą był nim 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia – stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wobec czego skierowali wniosek do sądu o jego ukaranie. Sprawcy wykroczenia grozi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

 

Źródło: Policja Podkarpacka