AKCJA „PROFESJONALNI KIEROWCY” TYM RAZEM NA AUTODROMIE JASTRZĄB

Na Autodromie Jastrząb odbyło się kolejne szkolenie w ramach działań „Profesjonalni Kierowcy” pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Akcja swe korzenie ma w 2016 roku, a każda kolejna jej edycja gromadzi coraz więcej osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, ale z różnych przyczyn nie pracujących jako kierowcy zawodowi.

9 czerwca na torze pod Radomiem 50 kierowców miało okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także podpinanie naczepy. Do dyspozycji uczestników zostały oddane także elektryczne pojazdy ciężarowe – Volvo FE ELECTRIC. Ponadto kursanci poznali podstawy udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia oraz ogólne zasady transportu drogowego.

W ramach programu co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Do tej pory przeszkolonych zostało około 1200 osób.

Kolejne szkolenie praktyczne w ramach programu odbędzie się jesienią, natomiast najbliższy wykład teoretyczny online zaplanowany jest na 17 czerwca i będzie poruszać tematykę obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych FMX i FL.

Więcej informacji o akcji: www.profesjonalni-kierowcy.pl