MACZETĄ ZAATAKOWAŁ KIEROWCĘ SAMOCHODU DOSTAWCZEGO

W psychologii transportu mianem „Mad Maxa” określa się osobą niezrównoważoną emocjonalnie, która zawsze się spieszy, trasę pokonać chce w jak najkrótszym czasie, drogę traktuje jak przeciwnika, a innych użytkowników ruchu drogowego jako rywali, zawalidrogi, którzy przeszkadzają mu w swobodnym poruszaniu się. Oczywiście siebie uważa za najlepszego kierowcę, pokazując swą wyższość. Często używa klaksonu i obrzuca innych wyzwiskami. Jeździ ostro, a czasami wręcz złośliwie zajeżdża innym drogę. Do furii doprowadza go sytuacja, gdy wyprzedza go inny pojazd lub gdy sam nie może kogoś wyprzedzić.

I właśnie z tego typu sytuacją mieli do czynienia z Policji Mazowieckiej. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem osobowym zajeżdżał bez powodu drogę i zmusił kierującego samochodem dostawczym do zatrzymania, po czym krzycząc podbiegł do niego i uderzając maczetą uszkodził szybę oraz karoserię samochodu. Kierowca „dostawczaka” odjechał z miejsca zdarzenia, jednak nadal był ścigany, a agresor zajeżdżał mu drogę i uderzając swoim pojazdem chciał zepchnąć go z drogi. Kierującemu samochodem dostawczym udało się uciec, natomiast napastnik porzucił swój zniszczony samochód.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W efekcie funkcjonariusze i z Wydziału Kryminalnego z Lipska przy współpracy z kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. zatrzymali agresywnego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty zniszczenia samochodu, narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz kradzież samochodu, którym jechał. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: Policja Mazowiecka, fot. poglądowa (policja)