KIEROWCA UKARANY MANDATAMI KARNYMI W WYSOKOŚCI 4350 ZŁOTYCH

Czasami można odnieść wrażenie, że niektórzy ludzie sami proszą o kłopoty i w dużym stopniu je wywołują. No bo jak można ocenić zachowanie tureckiego kierowcy, który postanowił odebrać odpoczynek w miejscu przeznaczonym do kontroli pojazdów przy ekspresowej „trójce” na MOP-ie Marwice Wschód? No, ale skoro tak stanął to funkcjonariusze lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego postanowili rzeczywiście tej kontroli dokonać.

Okazało się, że kierowca ma bardzo „luźne” podejście do czasu pracy.

W bieżącym dziennym okresie prowadzenia pojazdu jego najdłuższy odpoczynek wyniósł 1 godzinę i 44 minuty, a czas jazdy dziennej 21 godzin i 30 minut, czyli skrócił dzienny czas odpoczynku o 7 godzin i 16 minut i przekroczył dzienny czas prowadzenia pojazdu o 11 godzin i 30 minut. Podobnych naruszeń kierowca dopuścił się również cztery tygodnie wcześniej. Wówczas czas jazdy dziennej wyniósł 23 godziny i 23 minuty, a okres odpoczynku 6 godzin i 16 minut. W tym przypadku przekroczył dzienny czas prowadzenia pojazdu o 13 godzin i 23 minuty, i skrócił dzienny czas odpoczynku o 4 godziny i 44 minuty. Ponadto 19 maja przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez wymaganej przerwy o 2 godziny i 48 minut, czyli prowadził pojazd przez 7 godzin i 18 minut.

Swoistą „wisienką na trocie” były zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1900 zamiast dopuszczalnych 1500 litrów.

Kierowcę ukarano mandatami karnymi w wysokości 4350 złotych, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Ponadto zakazano kierowcy dalszej jazdy do czasu odebrania wymaganego odpoczynku dziennego.

 

Źródło: WITD Gorzów Wlkp.