ZESTAW ODNALEZIONY DZIĘKI INFORMACJOM Z BIURA MIĘDZYNARODOWEJ WSPÓŁPRACY POLICJI KGP

Najczęściej utracone pojazdy zatrzymywane są na przejściach granicznych przez funkcjonariuszy SG lub KAS. Ale cały czas na terenie naszego kraju policjanci prowadzą również działania pod kątem odzyskania utraconych samochodów. Ostatnio tego typu informacja nadeszła z Wrocławia.

Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec. Z ustaleń Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji wynikało, iż ciężarowy DAF wraz z naczepą Krone może znajdować się na parkingu jednego z miejsc obsługi podróżnych przy drodze ekspresowej S8. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odnaleźli zestaw oraz jego kierowcę, którym okazał się obywatel Białorusi. Mężczyzna oświadczył, że jest kierowcą w białoruskiej firmie i otrzymał zlecenie przejazdu spod Dortmundu w Niemczech do Białorusi. Niemniej dalej już nie pojechał, bo trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za tego typu czyn podejrzanemu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast ciężarówka została umieszczona na policyjnym parkingu. W Komisariacie Policji w Długołęce prowadzone będą dalsze czynności w tej sprawie.

 

Źródło: KMP Wrocław