SKOŃCZYŁY SIĘ PRACE NA BLISKO 16-KILOMETROWYM ODCINKU AUTOSTRADY A1 

Jak poinformowała GDDKiA, 23 czerwca zakończyły się prace na odcinku autostrady A1 od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Południe. Ostatnim akcentem było oddanie do użytku łącznicy węzła Piotrków Trybunalski Zachód na kierunku Warszawa – Łódź. Oznacza to osiągnięcie jego pełnej funkcjonalności.

Pierwotnie na węźle Piotrków Trybunalski Zachód istniała możliwość przejazdu z Warszawy i Łodzi wyłącznie w kierunku Katowic. Z kolei jadąc z Katowic, można wybrać jeden z dwóch kierunków – na Łódź lub Warszawę. W wyniku budowy autostrady węzeł zyskał dwie dodatkowe relacje – z Łodzi do Warszawy, którą udostępniono ponad pół roku temu, oraz z Warszawy w stronę Łodzi. Jadący drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Łodzi i Gdańska nie muszą dojeżdżać już do kolejnego węzła (Piotrków Trybunalski Południe). Teraz na węźle Piotrków Trybunalski Zachód mogą zjechać na autostradę A1 w kierunku północnym.

W związku z zakończeniem prac wprowadzano maksymalną prędkość, z jaką można poruszać się na autostradzie, czyli 140 km/h. Dotychczas, mimo że kierowcy mieli do dyspozycji pełną szerokość obu jezdni, obowiązywało ograniczenie do 100 km/h, co wynikało to z faktu, że był to formalnie plac budowy.

 

Źródło: GDDKiA